گاوصندوق از چه اجزایی تشکیل شده است؟

گاوصندوق از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق را نام ببرید؟ در حال حاضر شما هیچ ابزاری را پیدا نخواهید کرد که بتواند به اندازه گاوصندوق های امروزی امنیت مورد نیاز ما را جهت حفاظت از اشیا و مدارک مهم، تامین کند. لازم است بدانید که این صندوق تنها با استفاده از اجزایی که در آن وجود دارد می توانند به خوبی در برابر عوامل مختلف از وسایل ارزشمند شما نگهداری کنند.

ما در این مقاله از سایت گاوصندوق روزهای قصد داریم اجزای اصلی گاوصندوق را به شما معرفی کرده و در مورد هر یک توضیحات را بیان کنیم در صورتی که نسبت به افزایش آگاهی در مورد گاوصندوق ها مشتاق هستید پیشنهاد می شود که هستند در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

همان طور که  می‌ دانید هر وسیله کاربردی که بتواند نیاز انسان را به خوبی تامین کند، شامل اجزای متعددی است که هر یک از این اجزا در عملکرد و کاربرد آن نقش بسزایی را ایفا می کنند.  گاوصندوق ها نیز از این مسئله مستثنی نبوده و تولیدکنندگان در زمان ساخته این صندوق ها اعضای متعددی را در آن به کار می برند.

 

اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق

همان طور که در ابتدای مطلب نیز  گفته شد، اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق شامل مختلفی بوده که هر یک از آن ها در امنیت و کاربرد این محصول نقش مهمی دارند. در واقع هر یک از اعضای گاوصندوق با عملکرد متفاوت خود به صورت هماهنگ با یک دیگر می‌توانند نیاز امنیتی مورد نیاز شما را به خوبی تامین کنند.

به طور کلی اجزای گاوصندوق عبارتند از:

  • صفحات فولادی و بتن
  • جعبه فلزی
  • درب صندوق
  • قفل گاوصندوق
  • رمز

صفحات فولادی و بتن

در اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق، شایان ذکر است که تمامی تولید کنندگان گاوصندوق جهت این که سطح امنیتی محصولات خود را تا حد بسیاری افزایش بدهند، از فولاد و بتن استفاده می‌ کنند. به این صورت که برای بدنه دو ورقه فولاد را به کار برده و میان آن ها را با استفاده از بتن پر می‌کنند. این کار باعث شده تا مقاومت بدنه گاوصندوق به طور چشم گیری افزایش پیدا کند. لازم است بدانید که هم بتن و هم فلز فولاد در برابر عوامل همچون حرارت بالا و یا ضربات بسیار سنگین مقاومت بالایی داشته و هیچ آسیبی نخواهد دید.

جهت خرید گاوصندوق ایران کاوه کلیک کنید.

جعبه فلزی

از جمله مهم ترین و ابتدایی ترین اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق که در آن می توانید مشاهده کنید، جعبه فلزی می باشد. این قسمت جزو اجزای بسیار کاربردی در داخل صندوق ها بوده و همان طور که از نام آن مشخص است، جنس آن از فلز می باشد. البته این فلز نیز فولاد بوده که از از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و در برابر ضربه و حرارت و فشار زیاد هیچ گونه آسیبی نمی بیند. توجه داشته باشید که جعبه فلزی گاوصندوق به طور عموم در صندوق های نسوز و ضد حریق مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جعبه فلزی

 

درب گاوصندوق بخشی از اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق

بدون شک همه ما می دانیم که مهمترین اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق،درب آن است و به نوعی تعیین کننده میزان امنیت صندوق  به شمار می رود. سازندگان گاوصندوق جهت ساخت این قسمت نیز از فلز و فولاد استفاده می کنند؛ تا سارقان نتوانند با استفاده از روش های نامتعارف درب گاوصندوق را باز باز کرده و به اشیا داخل آن دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که بر روی درب های گاوصندوق می توان از قفل های مختلفی استفاده کرد. حتی در برخی از مدل ها  استفاده از چند قفل به صورت همزمان نیز روی درب گاوصندوق امکان پذیر می باشد.

قفل

از دیگر اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق می توان به قفل آن اشاره کرد که مهم ترین قسمتی است که می تواند در تامین امنیت مورد نیاز ما، جهت نگهداری اشیا و تاثیر گذار باشد. در مطالب قبلی نیز گفته شد که قفل های مورد استفاده در گاوصندوق ها در مدل های مختلفی تولید شده و از نظر ویژگی ها با یک دیگر تفاوت های زیادی دارند. لازم به ذکر است که خود قفل گاوصندوق نیز متشکل از اجزای مختلف بوده که عبارتند از:

  1. شماره گیر
  2. فنس
  3. چرخ
  4. چرخ دنده
  5. لوله باریک

اجزای تشکیل دهنده گاوصندوق

رمز گاوصندوق

شما می توانید با استفاده از رمز های مختلف بر روی گاوصندوق ها، سطح ایمنی این محصولات را به حد چشم گیری افزایش دهید. بنابراین می‌توان گفت که رمز نیز یکی از اجزای مهم گاوصندوق به شمار می رود. در حال حاضر این رمز ها در مدل های بسیار مختلف و متنوعی شده که از جمله آن‌ ها می‌توان به مکانیکی، دیجیتالی، اثر انگشتی و تشخیص چهره اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گاوصندوق ها و یا جزییات بیشتر به سایت گاوصندوق رضایی و یا با شماره تماس موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.