به چه گاوصندوق هایی ضد سرقت می گویند؟

به چه گاوصندوق هایی ضد سرقت می گویند؟

گاوصندوق ضد سرقت گاوصندوقی است که برای طراحی و ساخت آن از تجهیزات پیشرفته ای استفاده شده تا افراد غیر مجاز نتوانند به وسایل درون  آن دسترسی داشته باشند.

این تجهیزات و امکانات در هر برندی متفاوت است. ضد سرقت بودن گاوصندوق به این معنا نیست که دیگر در هیچ شرایطی نمی توان آن را سرقت کرد اما کمک می کند تا سارقان زمان بیشتری برای سرقت آن صرف کنند و نتوانند به راحتی آن را باز کنند.

ما این مقاله را به معرفی گاوصندوق های ضد سرقت اختصاص داده ایم تا بدانید این ویژگی تا چه اندازه صحت دارد و چقدر می تواند از سرقت جلوگیری کند.

مطالب مرتبط: انواع گاوصندوق ضد سرقت

 

به چه گاوصندوق هایی ضد سرقت می گویند؟1

 

ویژگی های گاوصندوق  ضد سرقت

 

همان گونه که گفته شد گاوصندوق ضد سرقت این گونه نیست که سارقان تحت هیچ شرایطی نتوانند آن را باز کنند اما این گاوصندوق ها باید به گونه ای طراحی شوند تا شرایط سرقت را برای سارقان سخت کنند. از مهم ترین ویژگی های آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1- غیر قابل حمل باشند.

 

به گاوصندوق های کوچک و سبک نمی توان گفت ضد سرقت زیرا این نوع گاوصندوق ها به راحتی قابلیت جا به جایی دارند و سارق می تواند خود گاوصندوق را برداشته و در زمان دیگری آن را با تجهیزات پیشرفته تری باز کند.

بنابراین گاوصندوق های ضد سرقت باید بسیار سنگین باشند و یا این که آن ها را به زمین یا دیوار متصل کنند، به گونه ای که نتوان آن ها را جا به جا کرد.

 

2- بدنه آن باید غیر قابل نفوذ باشد

جنس موادی که برای ساخت بدنه گاوصندوق به کار می رود بسیار اهمیت دارد. معمولا برای ساخت بدنه گاوصندوق های ضد سرقت موادی به نام سوپر آلیاژ را به کار می برند و برای بین دیواره درونی و بیرونی از بتن مسلح و آرماتور بندی استفاده می شود تا هیچ راه نفوذی به درون باقی نماند.

 

با این شرایط وزن این محصولات بالا می رود و دیگر به راحتی نمی توان آن را حمل کرد، به علاوه استفاده از این بتن ها موجب می شود تا صندوق ها نسوز شوند که در واقع نسوز بودن آن ها یک ویژگی اصلی و مهم برای گاوصندوق های ضد سرقت است. برند سدید نیز گاوصندوق های نسوز سدید را تولید می کند.

گاهی ممکن است برخی از سازنده ها برای ساخت دیواره بیرونی و درونی این محصولات به جای بتن از گچ استفاده کنند، بنابراین قبل از خرید از مواد به کار رفته برای ساخت آن مطمئن شوید. برای این که با چنین مشکلی رو به رو نشوید به شما پیشنهاد می کنیم که این مدل محصولات را از مراکز معتبر خریداری کرده و برندهای معتبر را تهیه کنید.

 

وب سایت persiansafebox اقدام به فروش گاوصندوق در مدل های متفاوت کرده است.

 

ویژگی های گاو صندوق ضد سرقت

 

3- در گاوصندوق ضد سرقت باید مجهز به پیشرفته ترین قفل و رمز ها باشد.

 

زمانی که گاوصندوق سنگین وزن باشد و بدنه آن نیز غیر قابل نفوذ طراحی شود، برای سرقت محتویات داخل آن تنها یک راه وجود دارد و آن هم باز کردن در گاو صندوق است. سارقان در نگاه اول متوجه می شوند که گاوصندوق دارای ظاهری محکم است پس برای دسترسی به درون آن به سراغ باز کردن در می روند.

وجود کلید بر روی در گاوصندوق نمی تواند امنیت مورد نیاز را تامین کند زیرا باز کردن این کلیدها با کمک یک کلید ساز بسیار کار راحتی است.

بنابراین برای ساخت این محصولات علاوه بر کلید در کنار آن از قفل های مکانیک، رمز دیجیتالی و رمز دیجیتال اثر انگشتی نیز استفاده ی کنند، همین موضوع باعث می شود تا قیمت این نوع گاوصندوق ها نسبت به سایرین بیشتر باشد.

در بین تمام این قفل ها می توان گفت امن ترین آن ها اثر انگشت است زیرا این نوع قفل تنها با اثر انگشت شخص مورد نظر باز می شود.

معمولا در ساخت گاوصندوق های سفارشی برای طلا فروشی ها، افراد رمز دیجیتالی را انتخاب می کنند و برای گاوصندوق های خانگی معمولا رمزهای دیجیتالی اثر انگشتی و رمز مکانیکی را سفارش می دهند.

 

4- دارای سیستم ضد سرقت مکانیکی باشد.

 

علاوه بر داشتن قفل و رمز و سایر تجهیزات، این محصولات باید داری سیستم ضد سرقت مکانیکی باشند. این یکی ازمهم ترین تجهیزاتی است که یک گاوصندوق ضد سرقت باید داشته باشد.

جهت اطلاع از قیمت و خرید گاوصندوق ایران کاوه کلیک کنید.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.