تاریخچه گاوصندوق گنج بان

تاریخچه گاوصندوق گنج بان

همانطور که می دانید طبق تحقیقات انجام شده از دیرباز تا کنون افراد در پی نگهداری از اشیاء قیمتی و ارزشمند خود بوده اند تا از دید سارقان در امان باشد. در نهایت اولین صندوق در تاریخ ۱۸۳۰ قمری از جنس آهن اختراع شد تا بتوان آثار ارزشمند را در آن نگهداری کنند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی تاریخچه گاوصندوق گنج بان می پردازیم.

 

تاریخ پیدایش و اختراع گاوصندوق

تاریخچه گاوصندوق ابتدا از سال ۱۸۱۸ و بعد از چند سال از سال ۱۸۳۰ و ۱۸۳۵ هجری قمری توسط دو مخترع انگلیسی شروع شده است. در تاریخ ۱۸۶۶ هجری قمری هنری براون صندوقی از جنس فلز که بسیار مقاوم بود را اختراع کرد.

طراحی این نوع صندوق به صورتی بود که افراد می توانستند اشیاء ارزشمند و گران خود را در آن نگهداری کنند و این صندوق دارای یک قفل و کلید بود که از صندوق محافظت می کرد. بنابراین می توان گفت که از مهم ترین اختراعات بشر تولید و ساخت گاوصندوق بوده است که باعث ایجاد امنیت و حفاظت از وسایل گران قیمت در برابر حوادث طبیعی، زلزله، سیل، سارقان و غیره می شود.

 

تاریخ پیدایش و اختراع گاوصندوق

 

تاریخ گاوصندوق در جهان

در مورد تاریخچه گاوصندوق می توان گفت که اولین گاوصندوق در حدود قرن سیزدهم پیش از میلاد در مقبره فرعون رامسس کشف شد که جنس این صندوق از چوب و قفل آن مانند قفل های امروزی بود و در آن زمان اشیاء خود را در آن محافظت می کردند. با گذشت زمان از سال ۱۸۱۸ تا سال ۲۰۰۰ ساخت و تولید این محصول ادامه داشت و بعد از چند سال برادران چاپ اولین تولید کننده گاوصندوق بودند که این محصول دارای رنگ ها و طرح های متنوعی بود.

با گذشت زمان در سال ۱۸۶۶ هنری براون صندوقچه خود را اختراع کرد که این صندوق فلزی بود و دارای قفل و کلید مقاوم که تمام مدارک، اسناد، جواهرات و غیره را در آن نگهداری می کردند. بنابراین این محصول از مهمترین وسایل برای حفاظت از وسایل عتیقه و قدیمی می باشد که از گذشته تا به حال به آن اهمیت می دادند و امروزه در اکثر مکان ها به خاطر امنیت از این صندوق ها بسیار استفاده می شود.

 

تاریخچه گاوصندوق گنج بان و تولید آن در ایران

تاریخچه گاوصندوق گنج بان از سال ۱۲۹۷ شمسی در ایران شروع شد و اولین کارخانه صنعتی گاوصندوق مخصوص استاد محمد خرم بود که از یک گاوصندوق روسیه ای کپی برداری کرده بود. به مرور زمان تولیدات این کارخانه گسترش پیدا کرد و استاد محمد خرم اولین گاوصندوق را در ایران اختراع کرد که این محصولات دارای کیفیت بسیار بالا و مقاومت بالایی بوده است و طرح ها و رنگ های مختلفی را دارد.

شرکت گنج بان از اولین و بهترین تولید کنندگان موفق در زمینه گاوصندوق در ایران هستند که با پیشرفت تکنولوژی سیستم های امنیتی بسیاری روی آن تعبیه شد و امنیت این محصولات چند برابر شده است و از پر فروش ترین نوع محصولات در بازار می باشد که به همین منظور شما می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان شرکت رضایی ارتباط و در زمینه بازگشایی گاوصندوق مشاوره و راهنمایی بگیرید.

 

 

تاریخچه متریال تولید گاوصندوق

جنس متریال گاوصندوق گنج بان از ابتدا چوب بوده است ولی به مرور زمان از سنگ ، سیمان و آجر و در انتها از فلز و آهن استفاده می شد. امروزه از فولاد و بتن برای گاوصندوق ها استفاده می شود که دارای ویژگی ها و مزایای بسیاری مانند ضد حریق بودن، ضد ضربه بودن و ضد سرقت می باشد که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت رضایی مراجعه و نحوه خرید گاوصندوق ایران کاوه را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد تاریخچه گاوصندوق گنج بان صحبت کردیم که از زمان های گذشته از این گاوصندوق ها استفاده می کردند و امروزه به دلیل نیازهای مختلف افراد از این گاوصندوق برای نگهداری و امنیت کلکسیون ها، سکه، طلا، اسکناس و غیره استفاده می کنند و از مهمترین وسایل حفاظتی و امنیتی محسوب می شود.

اکثر افراد به دلیل امنیت بالا از خرید آن استقبال کرده اند که به همین منظور شما می توانید با شرکت رضایی ارتباط و از نحوه سفارش گاوصندوق نسوز سدید اطلاع حاصل کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.