تفاوت قفل دیجیتال و مکانیکی در گاوصندوق

تفاوت قفل دیجیتال و مکانیکی در گاوصندوق

از زمان‌ های بسیار قدیم تا به امروز گاوصندوق‌ ها یکی از وسایل مورد نیاز افراد بودند. در واقع افراد از این صندوق‌ها برای نگهداری اشیاء و مدارک با ارزش خود استفاده می‌کردند. در حال حاضر نیز انواع گاوصندوق‌ هایی با قفل دیجیتال و مکانیکی در حال تولید و عرضه و بازار می‌باشند، که هر یک دارای ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی بوده و در شرایط خاصی مورد استفاده هستند.

 

انواع قفل های مورد استفاده در گاوصندوق

قفل های گاوصندوق‌ ها می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشد. قفل دیجیتال و مکانیکی دو نوع از قفل‌های رایج برای استفاده در صندوق‌ های امنیتی هستند که می‌توانند تا حدودی امنیت گاوصندوق‌ را تامین کنند.

در برخی از گاوصندوق‌ ها تنها از مدل دیجیتالی استفاده‌ شده و در برخی نیز تنها از مدل مکانیکی استفاده می شود. امروزه شاهد تولید گاوصندوق‌های هستیم که هم از قفل دیجیتال و هم از قفل مکانیکی جهت افزایش امنیت برخوردار هستند.

 

انواع قفل های گاوصندوق

 

معرفی اجمالی انواع قفل دیجیتال

در حقیقت برای ‌اینکه شما  بتوانید تفاوت قفل دیجیتال با قفل مکانیکی را در گاوصندوق بهتر درک کنید، لازم است تا هر یک از آن‌ ها را به‌ صورت کلی به شکل مجزا معرفی کنیم.

قفل دیجیتال که به آن قفل الکترونیکی نیز گفته می‌شود، سالیان زیادی است که جایگزین مدل‌ های مکانیکی شده و در اکثر گاوصندوق مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این مدل از قفل‌ های گاوصندوق از الکتریسیته استفاده می‌کنند. به‌همین خاطر با نام قفل الکترونیکی نیز معروف هستند.

 

انواع قفل های مدل دیجیتالی

زمانی ‌که شما از این نوع قفل روی گاوصندوق خود استفاده کنید، می‌توانید با وارد کردن چندین عدد به آن به ‌راحتی درب صندوق را باز نمایید. در واقع وجود این مدل در صندوق‌ ها باعث شده تا شما دیگر دغدغه گم شدن کلید گاوصندوق را نداشته باشید. لازم است بدانید که خود قفل‌ های دیجیتال نیز در مدل‌ های مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند، که از جمله آن‌ ها می‌ توان به اثر انگشتی، تشخیص چهره، کارتی و غیره اشاره کرد.

هر یک از این مدل‌ ها از نظر سطح ایمنی و کیفی با یکدیگر متفاوت بوده و به‌ همین خاطر قیمت آن‌ها نیز تا حد بسیار زیادی با یکدیگر تفاوت خواهد داشت. اگر شما به ‌دنبال یک قفل مناسب و باکیفیت هستید،  که بتواند بالاترین میزان امنیت را برای شما به ارمغان بیاورد،خرید قفل دیجیتال در گاوصندوق می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

 

 قفل  مکانیکی در گاوصندوق

همان ‌طور که بهتر می‌دانید، قفل‌ های مکانیکی در گاوصندوق‌ ها قدیمی‌تر بوده و درحال‌ حاضر به شکل محدودتری در صندوق‌ ها به کار می‌روند. این نوع قفل‌ها با استفاده از یک کلید باز و بسته خواهند شد. به‌ طور معمول شما قفل‌های مکانیکی را در  گاوصندوق‌ های بسیار قدیم مشاهده خواهید کرد. اما لازم است که بگوییم این قفل‌ ها همچنان طرف‌داران خاص خود را دارند و اکثر افراد در زمان خرید گاوصندوق ترجیح می‌دهند که از این نوع قفل استفاده کنند.

نکته‌ ای که لازم است در این باره بیان کنیم، این است که حتما از کلید قفل‌های مکانیکی بایستی چندین زاپاس داشته باشید. چرا که احتمال گم شدن کلید بسیار زیاد است. در چنین شرایطی شما باید هزینه بسیار زیادی را جهت بازگشایی گاو صندوق پرداخت کنید.

به ‌طورکلی باید بگوییم که قفل‌ های مکانیکی در گاوصندوق ‌ها نمی ‌توانند امنیت کافی را برای اشیاء و مدارک با ارزش شما  داشته باشند. بنابراین می‌توان گفت که مهم ‌ترین مورد در تفاوت قفل دیجیتالی با قفل مکانیکی در گاوصندوق‌ ها سطح امنیتی آن‌ ها می‌ باشد.

 

قفل مکانیکی در گاوصندوق

 

بررسی تفاوت این دو قفل در گاوصندوق

تا بحال که تا حدودی با هر یک از قفل‌های مکانیکی و دیجیتال آشنا شده‌اید، می‌توانیم به بررسی تفاوت‌ های میان آن‌ها بپردازیم. همان ‌طور که گفته شد، اصلی‌ ترین تفاوت میان این دو نوع قفل سطح امنیتی آن‌ ها می‌باشد.

قفل‌ های دیجیتال دارای سطح ایمنی بالاتری بوده و می‌توانند بهتر از اشیاء ارزشمند شما مراقبت کنند اما قفل‌های مکانیکی قابل دست‌کاری هستند و سارق می‌توانند با انجام چند کار روی آ ن‌ها به‌ راحتی درب گاوصندوق را باز کند. همچنین شما با استفاده از قفل دیجیتال بر روی صندوق‌ ها دیگر نگران گم شدن کلید آن نخواهید بود و این در حالی است که باید جهت استفاده از مدل‌ های مکانیکی همیشه چندین زاپاس از قفل را داشته باشید.

همچنین قفل‌ های دیجیتال دارای آلارم هشدار هستند و چنانچه فردی بخواهد با استفاده از روش‌های نامتعارف نسبت‌ به باز کردن درب گاوصندوق اقدام کند، این قفل‌ ها می‌توانند با پخش کردن صدایی صاحب گاوصندوق را آگاه کنند.

فروشگاه آنلاین گاوصندوق رضایی اقدام به فروش گاوصندوق های متنوع از برند های ایرانی معتبر مانند گاوصندوق گنج بان و غیره کرده است.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.