ویژگی گاوصندوق های بانکی

ویژگی های گاوصندوق های بانکی

سالیان زیادی است که مردم به‌دنبال راه‌های مطمئن جهت حفاظت از اشیاء و اسناد مهم خود هستند. که از جمله بهترین آن‌ها می‌توان به خرید گاوصندوق اشاره کرد. در واقع گاوصندوق نیاز اصلی هر منزل، سازمان و شرکتی می‌باشد. همین موضوع باعث شده تا فروش گاوصندوق در سراسر کشور به شکل به‌طور زیادی گسترش پیدا کند. از جمله مهم‌ترین سازمان‌هایی که نیاز شدیدی به گاوصندوق دارد می‌توان به بانک‌ها اشاره کرد. ویژگی گاوصندوق های بانکی اینست که آن ها باید در سطح بالای امنیتی قرار داشته باشند تا بتوانند به‌خوبی از اموال مردم محافظت کنند.

شما با مراجعه به بانک‌ها به‌صورت حضوری متوجه می‌شوید که تمامی پول‌ها و مدارک مهم در گاوصندوق‌های بخصوصی نگهداری می‌شود. اما این صندوق‌ها باید حتما دارای یکسری ویژگی‌های مهم باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد ویژگی های گاوصندوق بانکی توضیحاتی را بیان کنیم.

 

 

بررسی ویژگی‌ های گاوصندوق بانکی

 

همان‌طور که گفته شد وجود گاوصندوق در مکان‌هایی همانند بانک از هر مکان دیگر ضروری تر است. اما باید در زمان خرید گاوصندوق بانکی به  ویژگی‌ های توجه کرد تا بتوان محصول مناسبی را جهت حفاظت از مدارک و پول‌ ها انتخاب نمود. ازجمله ویژگی‌ های گاوصندوق بانکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

اندازه در ویژگی های گاوصندوق های بانکی

 

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های گاوصندوق بانکی که آن را نسبت‌ به دیگر مدل‌ها متمایز می کند، اندازه فیزیکی آن‌ها است. در واقع به دلیل این‌که حجم اسناد و مدارک در بانک‌ها بسیار زیاد است، بایستی گاوصندوق‌هایی را انتخاب کنید که ابعاد بزرگی داشته و همچنین فضای داخلی آن‌ها نیز بسیار زیاد باشند.

 

وزن گاوصندوق بانکی

 

از جمله دیگر ویژگی‌های گاوصندوق بانک می‌توان به وزن آن‌ها اشاره کرد. معمولاً مدل‌های بانکی دارای وزن بسیار زیادی هستند؛ چرا که در بدنه آن‌ ها از بتن استفاده می‌شود. همین موضوع باعث شد تا جا به‌ جایی گاوصندوق بانکی سخت باشد. درنتیجه امنیت مدارک و اسناد و داخل آن بهتر تأمین شود. بنابراین می‌ توان گفت که یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید گاوصندوق وزن زیاد آن است. شما می‌توانید برای خرید گاوصندوق ایران‌ کاوه بانکی و دیگر برندها با مجموعه ما در تماس باشید.

 

بدنه گاوصندوق

 

استفاده از ورقه‌ای که در بدنه گاوصندوق وجود دارد می‌تواند تا حد بسیاری در سطح ایمنی آن تاثیرگذار باشد. در واقع برای تولید گاوصندوق‌های بانکی معمولاً از ورقه‌های فولاد استفاده می‌شود تا در برابر عوامل همانند سرقت، آتش‌سوزی و حتی زلزله گاوصندوق مقاومت داشته و اشیاء داخل آن آسیبی نبینند. درحال‌حاضر آلیاژهای مقاوم زیادی برای ساخت بدنه گاوصندوق وجود دارد اما هیچ‌یک از آن‌ها به‌اندازه‌ی فولاد مقاوم و مستحکم نیستند. همچنین لازم است بدانید که جهت افزایش استحکام گاوصندوق بانکی از ضخامت ورقه‌ها را بسیار افزایش می‌دهند.

 

زبانه گاوصندوق بانکی

 

ازجمله دیگر ویژگی های گاوصندوق های بانکی می‌توان به کیفیت زبانه آن اشاره کرد. در زمان بسته بودن درب صندوق تنها موردی که می‌تواند آن را نگه دارد، زبانه می‌باشد. زبان نیز همچون ورقه‌هایی که در بدنه گاوصندوق به کار می‌رود باید از آلیاژ مقاومی همانند فولاد ساخته شود. همچنین علاوه‌بر نوع آلیاژ میزان قطر زبانه‌ها نیز باید بالا باشد، تا از این طریق سطح ایمنی صندوق افزایش پیدا کند. زبانه‌های گاوصندوق پیش‌ از نصب باید با استفاده از ابزار پرداختکار کاملاً سمباده کشی شوند، تا باز و بسته کردن درب گاوصندوق به‌راحتی صورت گیرد.

 

استفاده از یراق آلات مناسب

 

یکی دیگر از ویژگی های گاوصندوق های بانکی  استفاده از یراق آلات با کیفیت و مناسب است. به دلیل این‌که همه گاوصندوق‌های بانکی دارای ابعاد و وزن بالایی هستند، بنابراین باید دستگیره های آن‌ها نیز بسیار بزرگ و قدرتمند باشد. به‌ عبارت‌ دیگر دستگیره باید تا حدی به بزرگ و قوی باشند که بتوانند به‌ راحتی در را باز و بسته کند. لازم به ذکر است که قفل‌های مورد استفاده در صندوق‌های بانکی نیز کاملاً منحصر به‌ فرد بوده و هیچ شباهتی به دیگر گاوصندوق‌ها ندارد. ضخامت قفل گاوصندوق بانک بسیار زیاد بوده تا بتوانند با اندازه صندوق تناسب داشته باشد.

 

لولاها در ویژگی های گاوصندوق های بانکی

 

لولاها نیز تاثیر زیادی در امنیت گاوصندوق دارند. لولاهای صندوق‌های بانکی بسیار بزرگ بوده و از مقاومت برخورد بالایی برخوردارند؛ زیرا از باکیفیت‌ ترین آلیاژهای موجود جهت ساخت آن‌ها استفاده‌ شده است. شایان‌ ذکر است که لولا های  این نوع گاوصندوق‌ها در برابر ضربه و حرارت کاملاً مقاوم هستند.

 

 

لولاها در ویژگی های گاوصندوق های بانکی

 

خرید گاوصندوق‌ بانکی

 

مجموعه پرشین سیف باکس با داشتن چندین سال سابقه در زمینه فروش گاوصندوق این امکان را برای شما فراهم آورده تا بتوانید جهت خرید گاوصندوق گنجینه مهر پارس و دیگر برندها در مدل‌های بانکی، هتلی،خانگی و غیره به‌ صورت غیرحضوری اقدام کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.