چگونگی ساخت گاوصندوق

چگونگی ساخت گاوصندوق

مهم‌ترین هدف استفاده از گاوصندوق  تامین امنیت مدارک و اشیای ارزشمند است. بنابراین باید نحوه ساخت این صندوق ها به گونه‌ای باشد که در امن‌ترین حالت ممکن قرار داشته و در برابر هیچ‌یک از عواملی که وجود دارند، آسیب نبیند. ساخت گاوصندوق متشکل از مراحل متعددی است که هر یک از آن‌ها دارای اهمیت ویژه‌ای بوده و در کیفیت محصول نهایی تاثیر بسزایی دارد. تا حد امکان باید بازکردن قفل گاوصندوق به‌صورت معمایی باشد و هر کسی نتواند از پس آن بربیاید. پروسه تولید گاوصندوق‌ها از طراحی قالب آن‌ها تا درب و بدنه همگی باید در جهت ایمنی بالای محصول انجام شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این‌که گاوصندوق چگونه تولید می‌شود؟ اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

تمامی محصولات موجود در فروشگاه ما با بهترین کیفیت تولید می شوند. چنانچه قصد خرید و فروش گاوصندوق سدید، ایران کاوه و… را با قیمت مناسب دارید، به فروشگاه ما اعتماد کنید.

طراحی قالب درب و بدنه گاوصندوق

یکی از مراحل اصلی ساخت گاوصندوق طراحی قالب درب و بدنه آن است که این مرحله در ابتدا صورت می‌گیرد. در وهله اول شاید از نظر شما ساخت یک چهارچوب از جنس فلز باشد. اما درحقیقت این‌ گونه نیست. همین چهارچوب فلزی باید دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و در برابر عوامل همانند حرارت بالا، ضربه و یا ترک‌ خوردگی هیچ‌گونه آسیبی نبیند.

در طراحی قالب درب و بدنه گاوصندوق حتما باید ظرافت زیادی وجود داشته باشد و از طرف تمامی موارد تخصصی نیز در آن رعایت شود. برای ساختار بدنه گاوصندوق بایستی از فلزهای بسیار مقاوم استفاده‌ شده تا بتواند استانداردهای یک گاوصندوق مناسب را داشته باشد.

جهت تولید گاوصندوق از چه فلزی استفاده می‌شود؟

در حال حاضر برای ساخت گاوصندوق از فولاد به‌ همراه کربن و آهن استفاده می‌کنند. اضافه شدن  کربن و آهن باعث شده تا فولاد مستحکم‌ تر شود و در هیچ شرایطی دچار آسیب نشود.  در گاوصندوق‌ ها برای این‌ که بتوانند مقاومت محصول را در برابر واکنش‌های شیمیایی  و ابزارهایی همانند دریل و همچنین خوردگی بالا ببرند، از فولاد های ضد زنگ استفاده می کنند.

 

مراحل دیگر تولید گاوصندوق

 

ساخت انواع گاوصندوق

تولید گاوصندوق طی چندین پروسه انجام می‌شود که  عبارتند از:

گاوصندوق با کیفیت پایین

برای گاوصندوق‌ های با کیفیت پایین از فولاد محکمی استفاده نمی‌گردد. همچنین ورقه فولاد بسیار نازک بوده و خیلی راحت تا می‌خورد. در این مرحله تنها یک جعبه فولادی وجود دارد که هنوز برای نصب درب گاوصندوق آماده نیست. این جعبه فلزی بایستی قب ل‌از کار با استفاده از پوشش رزین پلی استر رنگ شده و جهت پخت وارد فر شود.

پس‌از انجام این مرحله یک روکش پودری الکترواستاتیک روی آن زده می‌شود و مجدد صندوق به داخل فر خواهد رفت. بعد از انجام تمامی این مراحل  درب صندوق آماده نصب است.

گاوصندوق با کیفیت متوسط

پروسه تولید این صندوق ها نیز  به مورد قبلی شباهت دارد. اما تنها تفاوتی که میان تولید گاوصندوق‌های باکیفیت  کیفیت پایین و کیفیت متوسط وجود دارد، طراحی بدنه آن‌ ها بوده که از دو لایه فولاد استفاده می‌گردد. اما به‌طور معمول لایه فولاد خارجی دارای استحکام بیشتری است. در برخی اوقات نیز به‌منظور افزایش ایمنی محصول و هر یک از لایه‌های فولاد دارای جنس متفاوتی هستند.

ساخت گاوصندوق با کیفیت بالا

گاوصندوق‌هایی که دارای سطح کیفی بالایی هستند، دارای 3 دیواره می‌باشند که متشکل از آلیاژهای استلنر و تنگستن  هستند. معمولاً بین این دو دیوار از بتن استفاده‌ شده تا مقاومت و بدنه افزایش پیدا کند و در برابر حرارت بالا و یا ضربه آسیبی نبینند.

مراحل دیگر ساخت گاوصندوق

ازجمله دیگر مراحل ساخت گاوصندوق می‌توان به موارد زیر اشاره کردک

  • نصب درب گاوصندوق
  • نصب لولای درب
  • طراحی و قرار دادن زبانه‌های درب گاوصندوق
  • مهر و موم کردن صندوق با استفاده از مواد منبسط شونده
  • سوار کردن قفل

 

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، هدف اصلی از ساخت گاوصندوق مختلف تولید کردن یک محصول جهت حفاظت از اشیاء و مدارک با ارزش است. بنابراین می‌توان گفت که مهم‌ترین فاکتوری که در تولید گاوصندوق وجود دارد، سطح ایمنی بالای آن‌ها می‌باشد. برای افزایش ایمنی این محصولات از ورقه‌های فولاد استفاده‌ شده که دارای کیفیت بالایی هستند و بسته به نوع گاوصندوق از تعدادی از آن‌ها در بدنه تعبیه می‌شوند.

شما می‌توانید جهت خرید انواع گاو صندوق و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد گاوصندوق گنجینه مهر پارس، گنج‌بان و دیگر برندهای معروف به سایت ما مراجعه کرده و با کارشناسان پرشین سیف باکس در ارتباط باشید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.