چگونگی پیدایش گاوصندوق

چگونگی پیدایش گاوصندوق

این روزها گاوصندوق به یکی از بهترین ابزار امنیتی برای محافظت از اموال و مدارک مهم به حساب می آید. سوالی که ممکن است برای همه ما پیش از خرید گاوصندوق پیش بیاید این است که پیدایش این وسیله کاربردی از کجا بوده و اولین بار توسط چه کسی ساخته شده است؟ برای فهمیدن این موضوع پیشنهاد می شود که حتماً در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید هر وسیله ای در ابتدا به شکل ساده ای توسط افرادی که اختراع می شود. گاوصندوق نیز از جمله وسیله های امنیتی بسیار کاربردی است که اولین نمونه آن دارای امکانات محدود بوده و رفته رفته پیشرفته تر شده است. خوشبختانه امروزه در جهان برندهای مختلفی به ساخت صندوق های امنیتی در انواع مختلف می پردازند که هر یک با نیازهای افراد مطابقت داشته و می توان از آنها در مکان های گوناگونی استفاده کرد. از آنجایی که وجود گاوصندوق ها در هر مکانی کاملا الزامی است بد نیست که با نحوه پیدایش و تاریخچه این محصولات آشنا شوید.

 

پیدایش گاوصندوق چگونه بود؟

سوالی که ممکن است برای تمام افراد به ویژه خریداران به وجود بیاید این است که پیدایش اولین گاوصندوق توسط چه کسی بوده است؟ این محصول برای بار اول توسط برادران جاب ابداع و ساخته شد. لازم به ذکر است که اولین نسخه های این صندوق ها دارای ویژگی های محدودی بوده و از نظر امنیتی نیز نسبت به گاوصندوق های امروزی سطح بسیار پایین تری داشتند.

همانطور که بهتر می دانید مهمترین فاکتور در خصوص تولید صندوق نوع قفل و میزان ایمنی آن می باشد. به همین خاطر می توان گفت که قفل صندوق ها حتما باید از امنیت بسیار زیادی برخوردار باشد؛ زیرا دقیقا این محصولات برای همین منظور تولید می شوند.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امروزه این جعبه های محافظ دارای قابلیت های امنیتی بسیار زیادی بوده و نمی توان با استفاده از هیچ روش نامتعارفی درب آن ها را باز کرد. از جمله امکاناتی که در این محصولات وجود دارد قابلیت نصب چندین رمز می باشد.

 

چه کسی اولین گاوصندوق را ابداع کرد؟

 

نسل اول گاوصندوق ها چگونه بودند؟

همه ما نسبت به اینکه نسل اول دارای چه ساختار و چه ظاهری هستند کنجکاو هستیم. در حقیقت اولین صندوقی که توسط برادران جاب تولید شد، از نظر ظاهری و ساختار بدنه شباهت زیادی به صندوق‌ های نسل جدید دارد. مهم ترین تفاوتی که میان صندوق های قدیمی و جدید وجود دارد، تفاوت در نوع کلید و قفل آن هاست. در مدل های قدیمی امنیت وسایل و مدارک مهم افراد تنها با استفاده از یک قفل و کلید تامین می شد. این در حالی است که امروزه در صندوق های نسل جدید قابلیت های ایمنی متعددی وجود دارد از جمله آنها می توان به ضد حریق بودن ضد سرقت بودن و چند رمزه بودن آنها اشاره کرد.

لازم است بدانید که مقدار فلزی که در نسل قدیمی مورد استفاده قرار میگرفت، بسیار کم بود به همین خاطر این صندوق‌ها دارای وزن سبک بوده و جابجایی آنها با سهولت انجام می شد؛ که این موضوع سبب شده تا به سرقت رفتن این محصولات راحت باشد. اما تولید کنندگان پس از مدتی به این فکر افتادند که از فلز بیشتر و مقاومی برای تولید گاوصندوق ها استفاده کنند. این موضوع باعث شد تا صندوق از نظر امنیتی دارای سطح بسیار بالایی بوده و امکان جابجایی آن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

در حال حاضر هر چه رو به جلو می رویم کیفیت ساخت افزایش پیدا کرده و تمامی استاندارد های ایمنی لازم در آنها رعایت می شود.

 

تفاوت جنس گاوصندوق های نسل اول با نسل جدید

مهمترین تفاوتی که میان  قدیمی و جدید وجود دارد، جنس آن هاست. در زمان های قدیم برای ساخت صندوق ها تنها از چوب استفاده می شد؛ زیرا  تنها چیزی بود که افراد می توانستند برای ساخت این وسایل به آن دسترسی داشته باشند.

همچنین استفاده از چوب می توانست تا حد بسیار زیادی برای سازندگان مقرون به صرفه باشد. اما چوب هیچگاه نمی‌تواند امنیت مورد نیاز را برای اموال و مدارک مهم تامین کند. بنابراین سازندگان به این فکر افتادند از فلزات مقاوم و با کیفیتی همانند پولاد جهت تولید گاوصندوق استفاده کنند.

 

تفاوت جنس گاوصندوق های نسل اول با نسل جدید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید گاوصندوق ایران کاوه می توانید به سایت گاوصندوق رضایی مراجعه کنید.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.