انواع رمز گاوصندوق های مختلف

انواع رمز گاوصندوق های مختلف

گاوصندوق‌ ها یکی وسایل امنیتی برای نگهداری و مراقبت از وسایل ارزشمند هستند. روی تمامی این صندوق حداقل یک نوع رمز وجود دارد؛ که صاحب اصلی آن را تنظیم کرده و می‌تواند آن را باز کند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد انواع رمز در گاوصندوق بپردازیم.

 

کاربرد انواع رمز گاوصندوق

گاوصندوق نیز در انواع مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که یکی از فاکتورهایی که میان مدل‌ های آن تفاوت ایجاد می‌کند، نوع قفل آن است که می‌تواند دارای رمز‌های دیجیتالی، مکانیکی و… باشد. امروزه از رمزهای بسیار پیشرفته‌ای در صندوق‌ها استفاده می‌شود که هیچ سارقی نمی‌تواند آن ها را باز کرده و وسایل ارزشمند را به سرقت ببرد.

 

کاربرد رمز دیجیتالی برای گاوصندوق

رمز دیجیتالی یکی متداول ترین رمزهای استفاده شده در گاوصندوق است. این رمز دارای سطح امنیتی بسیار بالایی بوده که در زمان خرید گاو صندوق روی محصول تعبیه می‌شود. صاحب صندوق می‌تواند با خیال راحت وسایل ارزشمند خود را مثل پول، طلا، جواهر، اسناد، مدارک و… را در آن گذاشته و رمزی که تنها خود از آن باخبر است، روی گاوصندوق تنظیم کند.

توجه داشته باشید که فراموش کردن رمز دیجیتالی گاوصندوق می‌تواند دردسرهای زیادی را به همراه داشته باشد. همچنین جهت بازیابی رمز بایستی حتما از افراد متخصص در این کار در مجموعه‌های معتبر کمک‌ بگیرید.

 

کاربرد انواع رمز دیجیتالی برای گاوصندوق

رمز اثر انگشتی

از دیگر انواع رمز گاوصندوق می توان به رمز اثر انگشتی اشاره کرد. این مدل می‌تواند انتخابی ایده آل برای صاحبان گاو صندوق باشد. همان طور که بهتر می دانید اثر انگشت هیچ فردی شبیه به دیگری نیست. بنابراین این رمز می تواند برای حفظ لوازم ارزشمند بسیار مفید باشد.

هیچ روش ذهنی و جدیدی نمی تواند رمز اثر انگشتی را بازگشایی کند. همچنین این نوع نیاز به حفظ کردن چیزی نداشته و تنهایی کافیست که در حسگر رمز چند لحظه انگشت خود را قرار دهید. پس از این کار خیلی سریع درب گاوصندوق باز خواهد شد. این مورد برای کسانی که روی گاوصندوق حساسیت بالایی داشته و می خواهند آن را در بالاترین سطح امنیتی قرار بدهند، گزینه بسیار هوشمندانه‌ای است.

 

همچنین بخوانید: روش های بازگشایی گاوصندوق

 

کاربرد رمز چشمی

گاوصندوق‌ هایی که دارای رمز چشمی هستند، از امنیت بسیار ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. امروزه بخش عمده از بازار گاوصندوق‌ و رمز آن به به مدل چشمی اختصاص داشته که روز به روز فروش آن بیشتر می شود.

رمز چشمی یکی از انواع رمز گاوصندوق بوده که تنها با تشخیص چهره فرد مورد نظر اجازه باز شدن درب صندوق را می‌دهد. این نوع رمز برای مکان‌هایی مثل سازمان‌ها و ادارات دولتی که امنیت در آن‌ها بسیار مهم است، روی گاو صندوق ها تعبیه می شود.

رمز چشمی گاوصندوق تنها می‌تواند چهره یک فرد را تشخیص داده و درب صندوق را باز کند. البته قیمت این مدل نیز نسبت به سایر انواع رمز بیشتر بوده اما از نظر امنیتی نیز در مقایسه با سایر مدل‌ها امنیت بسیار زیادی دارد.

 

انواع رمز مکانیکی

یکی از پرکاربردترین انواع رمز گاوصندوق مدل مکانیکی است. این نوع رمز در صندوق‌های قدیمی و امروزی مورد استفاده قرار می گیرند. اما از نظر امنیت در مقایسه با نمونه های قبلی در سطح پایین تری قرار دارند‌. همچنین قیمت رمز مکانیکی گاوصندوق نسبت به مدل چشمی یا اثر انگشتی بسیار کم تر است.

این نوع رمز متشکل از موارد زیر است:

  • موتور
  • خط شاخص
  • صفحه مدرج

در زمان خرید رمز مکانیکی گاوصندوق، این مدل صفر به مشتری ارائه می‌شود. این رمز بایستی پس از خرید صندوق توسط خریدار تنظیم و تعویض شده تا سطح امنیتی بالایی داشته باشد. متاسفانه اکثر افرادی که از این مدل رمز استفاده می کنند، رمز را فراموش می کنند. در چنین شرایطی بهترین راه حل مراجعه به افراد متخصص برای بازگشایی گاوصندوق است.

 

انواع رمز گاوصندوق مکانیکی

 

قیمت انواع رمز

همان طور که متوجه شدید، رمز گاوصندوق در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌ شود. قیمت این محصولات نیز بستگی به میزان امنیت آن‌ها دارد. به طور مثال قیمت رمز چشمی نسبت به رمز اثر انگشتی بالاتر است.

رمز گاو صندوق در مدل‌های مختلفی تولید شده که شما می‌توانید براساس شرایط امنیتی، نیاز و بودجه ای که دارید یکی‌ از آن‌ها را برای گاوصندوق خود خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گاوصندوق

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.